Doprava ZDARMA od 500 Kč
 »  Články

Povlečení - druhy zapínání

Aktualizováno

Také Vás zajímá, proč je tolik druhů zapínání povlečení? Čím se od sebe liší a jaké jsou typy zapínání? To Vám objasníme v tomto článku. 

Neustále narážíte na stejné typy povlečení s různými cenami? Čím se od sebe ale liší? Obvykle se jedná o úplně stejné povlečení za různé ceny z důvodu, že každé povlečení ma jiný druh zapínání. A jaké jsou tedy druhy? 

Hotelové zapínání

Jak již název napovídá, tak se jedná o zapínání ideální pro hotely nebo pro lidi, kteří nechtějí ztrácet příliš času při výměně povlečení. Povlečení má delší přesah a jinak nemá žádné zapínání. Povlečení tedy drží v pomyslné kapse. Tomuto povlečení se také někdy říká přesahové povlečení. 

Povlečení na zip

Povlečení na zip je aktuálně asi nejmodernější a nejprodávanější povlečení, které nahradilo povlečení na knoflíky. Výměna povlečení je také velice rychlá a ukončí se pouhým zapnutím zipu, což je velice praktické. Zip je zároveň zakrytý látkou, aby nebyl vidět a zároveň Vás netlačil. Výměnu tohoto povlečení bez problémů zvládnou i děti. Povlečení také bývá označováno jako povlečení se zipovým uzávěrem

Povlečení na knoflíky

V minulosti se jednalo o nejpoužívanější typ zapínání a v období kdy se mandlovalo, tak v podstatě nepřipadalo jiné zapínání vůbec v úvahu. Knoflíky jsou velice tenké a snesou i větší tlak. V dnešní době se spíše volí povlečení na zip, ale stále se najdou i zastánci tohoto klasického typu zapínání. 

 
Platební metody
Partneři
Sledujte nás
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.