Doprava ZDARMA od 500 Kč
 »  Články

Krepové povlečení

Aktualizováno

Zajíma Vás z čeho se skládá krepové povlečení, čím se liší od ostatních druhů povlečení a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Proč se jmenuje krepové? 

Také Vás někdy napadlo, proč zrovna název krepové povlečení? Krepové povlečení je takto jmenuje, protože se jedná o povlečení vyrobené z krepu. Ale co znamená krep? Krep je slovo vzniklé s francouzštiny (crêpé = tupírovaný). Jedná se o tkaninu s vlnitým, zrnitým a matným povrchem. Samotný původ krepu je neznámý, ale jeden z nejstarších dokladů pochází ze 17. století. 

Jak se vyrábí krepové povlečení?

Krepové povlečení vzniká tepelnou úpravou bavlny a následně již žádnou další úpravu nepotřebuje. 

Jaké jsou výhody krepového povlečení?

Krepové povlečení stejně dobře jako bavlna velmi dobře saje a izoluje teplo. Další velkou výhodou je, že krepové povlečení se nemusí žehlit. Krepové povlečení je také obvykle vyrobeno ze 100% bavlny. 

Jaké jsou nevýhody krepového povlečení? 

Krepová struktura nemusí vyhovovat každému z důvodu, že krep je vlnitý, zrnitý a matný. Mohou mít problém zejména osoby s velmi citlivou pokožkou. 

Druhy zapínání

Krepové povlečení se vyrábí s těmito druhy zapínání:

  • Zipový uzávěr
  • Nitěný knoflík
  • Hotelový uzávěr

Shrnutí

Pokud hledáte povlečení, které se nemusí žehlit, může pro Vás být krepové povlečení jasnou volbou. Naopak je třeba zohlednit, že krep je vlnitý, zrnitý a matný, což nemusí vyhovovat každému. 

 
Platební metody
Partneři
Sledujte nás
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.